Herkes Ölür ama Herkes Yaşamaz

Ne yazayım şimdi? Başlığa baktığım zaman çok güzel bir söz gibi görünüyor. Evet, gerçekten de öyle. Göründüğü gibi: Herkes Ölür ama Herkes Yaşamaz. Bu kadar basit işte.

Bunu kavradığımızı varsayıyorum. Bununla birlikte herkesin aynı derinlikte düşünebileceğini, hissedebileceğini, anlayabileceğini de sanmıyorum.

Yaşayanla yaşamayan bir olur mu hiç? Tıpkı okuyanla okuduğunu sanan arasında nasıl bir uçurum varsa insanlar arasında da anlayan ile anladığını sanan arasında da devasa uçurumlar olabiliyor. Birbirine çok uzak iki insan; karakter ve tip.

Her neyse, bir ara bu konuya bir gün tekrar geri döneceğim. Unutturmayın, lütfen.

Şimdi hayallerden bahsetme zamanı. Belki de gelecekten ama en çok şimdiden. Uzun zaman sosyal medyada yoktum aslında. Son günlerde içimde tanımlamakta zorlandığım bir şey oldu ve bu durum değişti: Seçimin ertesi günü yeniden görünür oldum .

Hayaller dedim. Benim hayallerim var ve ben de bir seçim yaptım. Hayallerimi gerçekleştirmeye karar verdim; bir yerden başlayıp küçük adımlar atarak.

Çevrimiçi dünyanın karmaşası içinde kaybolmaktansa burayı sabit tutup zenginleştirebilirim.

Ne varsa aklımda, hakkında yazmak ya da konuşmak istiyorum.

Yazmak ya da konuşmak.

Kelimelerle.

Bakalım ve hep beraber görelim:

Sonu ‘-mek’ veya ‘-mak’ ile biten kelimelerin sayısı mı fazladır? Yoksa sondan üçüncü harfi ‘m’ olan kelime sayısı mı?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Minimalistim. Basit ve sade olan herşeyini seviyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir