Nezih Ünen – Karnaval


1966’da Bursa’da doğdu ve 18 yaşında üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınana kadar burada yaşadı. Okul yıllarında müzik ve fotoğrafla yakından ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik okurken çeşitli fotoğraf sergilerinde yer aldı ve aynı zamanda müzik ve tiyatro çalışmalarında bulundu.

Mezuniyet sonrası, yaşamını müzikle kazanmaya karar verdi. Belli bir türde uzmanlaşmak yerine daima yeni fikirler yaratmaya ilgi duydu. Çalışmalarının ortak noktası, farklı müzik türlerini ve kültürlerini kendine özgü biçimde birleştirmekti. Timur Selçuk ile çalışarak müzik teorisi dersleri aldı. Daha sonra Berklee College of Music ve UCLA’de çeşitli kurslara katıldı.

Profesyonel müzisyenliğini reklam cingılı, film müziği ve Star, Atv, TGRT, Super FM, Metro Fm vb. radyo-tv kurumsal kimlik müzikleri alanlarında sürdürürken, 1989 yılında Planet adlı ilk albümünü, daha sonra 1993‘te, besteci ve yapımcılığını üstlendiği Yasak Elma/Kara Büyü ile 1997’de kendi solo yapımı olan Karnaval albümlerini yayınladı. Bu albümde yer alan Karnaval ile Kral Tv En İyi Video Klip ödülü alırken, Çingene Yüreğim ile de OGAE uluslararası şarkı yarışmasında 2. oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Basılı hiçbir yayınım yok ama kendimi yazar olarak tanıtıyorum. Elbette nedenlerim var. En çok istediğim şeylerden biri de bir kitap yazmak. Yıllar önce unuttuğum bir çocukluk hayali. Yaşım ilerledikçe, şöyle demeliyim aslında; yaşlandıkça, çocukluğumu özlüyorum; çocukluğumla birlikte çocukluk hayallerimi. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum. İnsan olarak, birey olarak yalnızlaştığımız bu çağda iletişime geçmek, kendimi doğru bir şekilde ifade etmek istiyorum. Diğer taraftan ve bence genç kalmak için bunu yapmak zorundayım ve yapmak istiyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı