1966’da Bursa’da doğdu ve 18 yaşında üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınana kadar burada yaşadı. Okul yıllarında müzik ve fotoğrafla yakından ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik okurken çeşitli fotoğraf sergilerinde yer aldı ve aynı zamanda müzik ve tiyatro çalışmalarında bulundu.

Mezuniyet sonrası, yaşamını müzikle kazanmaya karar verdi. Belli bir türde uzmanlaşmak yerine daima yeni fikirler yaratmaya ilgi duydu. Çalışmalarının ortak noktası, farklı müzik türlerini ve kültürlerini kendine özgü biçimde birleştirmekti. Timur Selçuk ile çalışarak müzik teorisi dersleri aldı. Daha sonra Berklee College of Music ve UCLA’de çeşitli kurslara katıldı.

Profesyonel müzisyenliğini reklam cingılı, film müziği ve Star, Atv, TGRT, Super FM, Metro Fm vb. radyo-tv kurumsal kimlik müzikleri alanlarında sürdürürken, 1989 yılında Planet adlı ilk albümünü, daha sonra 1993‘te, besteci ve yapımcılığını üstlendiği Yasak Elma/Kara Büyü ile 1997’de kendi solo yapımı olan Karnaval albümlerini yayınladı. Bu albümde yer alan Karnaval ile Kral Tv En İyi Video Klip ödülü alırken, Çingene Yüreğim ile de OGAE uluslararası şarkı yarışmasında 2. oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Minimalistim. Basit ve sade olan herşeyini seviyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir