Office Lens, belge ve beyaz tahta resimlerini taramanızı sağlayan ve cepte taşınabilen bir PDF tarayıcısıdır. Tabii ki sonradan iPad versiyonu da çıkmıştır. Microsoft tarafından üretilmiş; diğer tarayıcılardan farklı olarak içine Office entegre edilmiştir. 

Office Lens, kırpma ve iyileştirme ile beyaz tahta ve belge resimlerinin daha iyi okunmasını sağlar. Office Lens resimleri, düzenlenebilir Word ve PowerPoint dosyalarına dönüştürebilir.

Office Lens cebinizdeki tarayıcı gibidir. Beyaz tahtalarda ve yazı tahtalarında yer alan notları kolay bir şekilde sayısal hale getirir. Önemli belgeleri veya kartvizitleri her zaman bulabilirsiniz. Fikirlerinizin taslağını çizin ve daha sonra başvurmak üzere bir resim çekin. Faturalarınızı ve yapışkan notlarınızı bir daha asla kaybetmeyin!

Senaryolar

  • Bir yazı tahtasının fotoğrafını çekin, fotoğrafı kırpın ve toplantı notlarınızı iş arkadaşlarınızla paylaşın.
  • Yazdırılan belgelerinizin, kartvizitlerinizin veya posterlerinizin sayısal kopyalarını oluşturun ve bunları kusuzsuz bir şekilde kırpın.
  • Yazdırılmış ve el yazısıyla yazılmış metin, OCR aracılığıyla otomatik olarak tanınır. Böylece resimlerde sözcükleri tarayabilir, kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Özellikler

  • Office Lens’in Beyaz Tahta modu, parlamaların ve gölgelerin temizlenmesini sağlar.
  • Office Lens’in Belge modu, resimleri mükemmel bir şekilde kırpar ve renklendirir.
  • Fotoğrafları OneNote’a, OneDrive’a veya diğer bulut depolama alanlarına kaydedebilirsiniz.
  • Kartvizit modu, kişi bilgilerini ayıklayıp adres defterinize ve OneNote’a kaydedebilir. Bu özellik İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Basitleştirilmiş Çince dillerinde yazılmış kartvizitlerde en iyi sonucu verir. Daha fazla dil desteği yakında eklenecektir.
  • Resimleri, OneDrive’a otomatik olarak kaydedilen Word (.docx), PowerPoint (.pptx) veya PDF (.pdf) dosyalarına dönüştürün.
İndirin ve Yükleyin:
Microsoft Store: Office Lens
Apple AppStore: Microsoft Office Lens|PDF Scan
Google Play: Microsoft Office Lens - PDF Scanner


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Minimalistim. Basit ve sade olan herşeyini seviyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir