Wax Poetic, New York merkezli bir trip hop grubudur. Grup 1997 yılında Türk müzisyen İlhan Erşahin tarafından kuruldu. İlhan Erşahin grubun güncel bir üyesi ve tenor saksofon çalıyor. Grubun müziği hızlı dans elemanları ile harmanlanmış, sert davul ve bas ile dikkat çekiyor. Grup 90’ların sonunda Atlantic Records’a imza attı ve ilk albümlerini Haziran 2000’de piyasaya sürdü.

Pop şarkıcısı ve piyanist Norah Jones, Break Away with Me ile çıktığı albümden önce üye oldu. Diğer eski üyeler arasında ilk albüm olan N’Dea Davenport ve Saul Williams adlı ilk albümde İlhan Erşahin ile dört şarkı yazan Lisa Rudolph yer alıyor. Jones, 2003 sürüm Nublu Sessions’ın iki parçasında onlarla şarkı söylerken duyulabilir.

Kopenhag 7 Kasım 2006’da yayınlandı. Üç bölümlük bir dizinin parçası olan bu CD, İstanbul ve Brezilya ile takip ediliyor. Grubun en son albümü On a Ride, 2012 yılında piyasaya sürüldü.

İlhan Erşahin’in yanı sıra grup; şu anki üyeleri Sissy Clemens (vokal), Gabriel Gordon (vokal), Kenny Wollesen (davul), Tina Kristina (bas) ve Zeke Zima (gitar) içermektedir.

İlhan, Thor ve Jochen, Erik Truffaz ve Matt Penman ile bir araya gelerek Our Theory grubunu oluşturdular.

İstanbul feat’in modern fütüristik bir bölümünde Wax Poetic İstanbul kaydı için müzik klibi çekildi. Bu klipte Türk pop yıldızı Nil Karaibrahimgil oynadı. Chantal Ughi’nin yönettiği ve çektiği bu video filmde Nil, güzel bir yaratık, uyanıyor ve kendini İstanbul’da buluyor … 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Minimalistim. Basit ve sade olan herşeyini seviyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir