Her şeyden önce böyle bir yazıyı yazmak için bile zaman gerekiyor. Doğrusu çok da zamanım yok. Yine de ne kadar yazabilirsem kardır diyerek bilgisayarı açtım ve yazmaya başladım. Ne yazacağımı bilmiyorum ama yazmak istiyorum. 

Yazmaya zaman ayıramıyorum diye diye ne günler geçti. Evet, epey uzun zaman oldu. Sadece benle alakalı bir durum değil bu. Kişisel blogların durumu ortada. Tabii bazıları ünlü oldu; kimisi reklam alıyor, kimisi kitap yazıyor vs.  Eskiden diye cümleye başlayan insanları eskiden çok eleştirirdim ( ki bence ‘eskiden’ diye başlayan cümleler kurmak yaşlanmaya başlamanın en belirgin özelliği olsa gerek ) ama gerçekten; eskiden her şey daha güzeldi, daha keyifliydi ya da biz zamana öyle bir yayılmışız ki çocukluluğumuzda da öyleydi; zamanı kaplardık. Şimdi, yani büyüyünce, akreple yelkovan arasına sıkışmaya başladık. Zaman üzerimizde baskı uygulamaya devam ediyor. Stres düzeyimiz artıyor ve “Hey! N’oluyor?” demeye kalmadan ömür bitiyor. 

İşin aslı çok şey yapmak isteyip de az şey yapabilen insanlar gibi yaşamak istemiyorum. Zaman insanı değiştiriyor, evet, ama içimdeki çocuk ölmüyor. Ölmeyecek. İçimde, aklımda, kalbimde ya da beynimin derinliklerinde bir yerlerde yapmak istediğim şeyleri saklıyorum. Bir gün açığa çıkacaklar diyerek ertelenen ve ne yazık ki yok olan hayatlar gibi olmasın istiyorum. 

Tıpkı Sherlock gibi ben de kendi sarayımı kuruyorum. 

Zaman bitti. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Bekleyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Volkan Miyanyedi
Minimalistim. Basit ve sade olan herşeyini seviyorum. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni'yim. Evliyim ve Can adından bir çocuğum var. Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir